10 porad małego mieszkania

10 porad małego mieszkania
Każdy marzy o przestrzennych pomieszczeniach w swoim domu, jednak większość zmaga się z ich niedostatkiem.

Każdy marzy o przestrzennych pomieszczeniach w swoim domu, jednak większość zmaga się z ich niedostatkiem. Statystyki wskazują, że większość Polaków nie posiada ogromnych mieszkań, dlatego tak ważne jest, żeby dobrze je zagospodarować. Zarówno przy urządzaniu pierwszego mieszkania jak i planowanym remoncie warto przemyśleć kilka kwestii zanim zaczniemy zakupy. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na funkcjonalność, ale optyczne powiększenie pokoi ma również ogromny wpływ na jakość naszego życia.

10 ważnych wskazówek, które warto zastosować w małych mieszkaniach, aby zyskać przestrzeń i jej wrażenie.

1. STWÓRZ LUSTRZANY OBRAZ

Umieść duże, pojedyncze lustro w pokoju tak, aby odbijało jego centralny punkt. Ten zabieg „otwiera” pokój i powiększa go o obraz odbijanej przestrzeni. Refleksy światła, zarówno naturalnego jak i sztucznego, sprawiają, że pokój jest dużo jaśniejszy i sprawia wrażenie duże większego niż jest w rzeczywistości.

2. WPUŚĆ DO POKOJU ŚWIATŁO.

Wybierz proste, lekkie zasłony lub zupełnie z nich zrezygnuj. Im więcej odsłoniętych okien tym więcej światła, które wypełni ciemne zakamarki pokoju, zabierające nam cenną przestrzeń. Widok na zewnątrz optycznie przedłuża nam powierzchnię naszych wnętrz.

3.POSTAW MEBLE NA NOGI.

Stwórz przestrzeń pomiędzy meblem a podłogą. Zrezygnujmy z ciężkich, obszernych kanap, narożników i foteli przykrytymi kapami po ziemię. Warto wybrać tapczan, komodę, regał na nogach. Dzięki takiemu rozwiązaniu światło swobodnie przepływa pod meblami, tworząc wrażenie większej przestrzeni wokół nich.

4.NIE POZWÓL BY ZAPANOWAŁ BAŁAGAN.

Wiele rozproszonych przedmiotów skupia na sobie uwagę, sprawiając, że pokój może wydawać się o wiele mniejszy! Ta rada może niekoniecznie wpłynie na zmianę Twoich przyzwyczajeń, ale warto o niej pamiętać wybierając funkcjonalne meble. Pakowne szafy z wieloma półkami oraz jak najmniej przeszklonych witryn może bałagan zminimalizować.

5.WIĘKSZE MEBLE POSTAW POD ŚCIANĄ.

Nigdy nie pozwól by blokowały przejście. Ustawiając meble w rogach pokoju, pozostawiasz jego centralną część otwartą. To pozwala na swobodniejsze poruszanie się po pomieszczeniu i nadaje mu wrażenie większej przestrzenności.

6.NIECH TWÓJ REGAŁ NA KSIĄŻKI BĘDZIE NAPRAWDĘ WYSOKI.

Najlepiej żeby sięgał po sam sufit, optycznie podwyższając pomieszczenie. Niskie regały, które przecinają ścianę, skracają jej proporcje. Poza tym taka wyeksponowana biblioteczka wygląda przepięknie i imponująco.

7.DROBNYM WZOROM I WIELU KOLOROM POWIEDZ NIE.

Za dużo krateczek i kropeczek sprawia, że mały pokój wydaje się zagracony. Wybierając dywan, tapetę, kapę postaw na jednolite kolory. Jeśli zależy Ci na wzorach to wybierz jak największe. Dzięki takim rozwiązaniom wprowadzisz harmonię i unikniesz chaosu.

8.ROZJAŚNIJ WSZYSTKO CO MOŻESZ. 

Wybierz jasne, stonowane kolory ścian, podłóg oraz mebli. Pamiętaj, że ciemne kolory pochłaniają światło a jasne je odbijają. Chcąc nadać przestrzeni charakteru, zaakcentuj ją dodatkami o ciemniejszej, wyrazistej barwie.

9.DOSTOSUJ WIELKOŚĆ MEBLI DO WIELKOŚCI POKOJU.

Im mniejsze pomieszczenie tym mniejsze powinni być w nim meble. Warto tutaj pomyśleć o takich rozwiązaniach, jak na przykład ława rozkładana, której rozmiar możesz dostosować do potrzeb sytuacji.

10.WYBIERZ MEBLE WIELOZADANIOWE.

Wielofunkcyjność użytkowa upraszcza przestrzeń i zaoszczędza wiele miejsca. Ukryte schowki też są tutaj idealnym rozwiązaniem. Łóżko w sypialni z dużymi szufladami na pościel oddaje nam miejsce skrzyni, w której musielibyśmy ją przechowywać.

Dużo przestrzeni i poczucia wolności życzy  KUPUJ PIĘKNIEJ™

DLACZEGO KUPUJ PIĘKNIEJ
 • PŁATNOŚCI

  Dbamy o Ciebie i Twoje upodobania. Możesz wybrać najbardziej dogodną dla Ciebie formę płatności. Płać kiedy chcesz i jak chcesz.

 • TRANSPORT

  Nie musisz martwic się o transport Twojego wymarzonego mebla. Zajmiemy się tym i dowieziemy Twój zakup pod same drzwi!

 • ZWROT

  Twoje zadowolenie jest dla nas najważniejsze! Jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go zwrócić w ciągu 14 dni!

 • GWARANCJA

  Wszystkie produkty objęte są programem BEZPŁATNEJ 24 miesięcznej gwarancji.

 • BEZPIECZEŃSTWO

  W naszym sklepie jesteś bezpieczny. Przez 24h dbamy o Twoje bezpieczeństwo korzystając z najnowszych bezpiecznych technologii.

Menu

MENU

Create a free account to save loved items.

Sign in