Usiądź na mnie!
W wakacje, po pracy, na przyjęciu – miło jest usiąść i porozmawiać lub po prostu odpocząć. Pełnią w naszych domach bardzo ważne funkcje – stołki, pufy, fotele, hokery. Gromadzą nas przy stole, dają chwile wytchnienia, pomagają w pracy.
Co zrobić, aby poza tymi oczywistymi atrybutami stały się wartością dodatnią naszych mieszkań? Czy stołek lub fotel może z mebla dodatkowego stać się kluczowym elementem aranżacji pomieszczenia?
Zobaczcie, jakie są najnowsze trendy.
Dekoracyjne i odgrywające rolę
Wybieramy je tak aby najlepiej komponowały się ze stylem wnętrza. Barowe hokery, taborety w kuchennym zakątku, stołki w jadalni czy wyciągnięte z zamierzchłej przeszłości meble, które stanowią dekorację pomieszczenia. Ich podstawową rolą jest funkcja jaką pełnią. Przy wyborze tego rodzaju mebli należy pamiętać, że stołki, taborety czy hokery poza ich funkcją, mogą – a nawet powinny być dekoracją. Funkcjonalność nie wyklucza estetyki.
Sposobów na przełamanie nudy jest kilka:
Wybierz stołki w intensywnym kolorze. Nie tylko ożywią pomieszczenie, ale również będą wspaniałym wykończeniem dekoracji wnętrza.
Pobaw się kształtem. Jeśli masz miejsce wybierz stołki z dekoracyjnymi podłokietnikami lub wysokim oparciem. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na duże gabaryty, wybierz stołki o nietuzinkowej geometrii.
Dodaj nieoczekiwany vintage. Wybierz stołek i pobaw się w jego postarzenie lub znajdź stołek pamiętający minioną epokę. Taka stylizacja sprawi, że twoje wnętrze stanie się oryginalne i wyjątkowe.
Stworzone do relaksu
Chwili do relaksu nie odmówi żaden fotel. Książka, kawa, chwile przed telewizorem czy nawet praca – w wygodnym i komfortowym fotelu nabierają zupełnie innego znaczenia. Nabywając ten mebel zwykle kierujemy się rozmiarem i wygodą, i bez wątpienia są to dwie najważniejsze funkcje fotela. Nawet jeśli twoje mieszkanie nie jest duże, warto pomyśleć o wygospodarowaniu przysłowiowego ‘kąta’, w którym stanie wyjątkowy mebel.
Wybierając fotel możemy puścić wodze fantazji.
Jeśli twoje serce skradnie taki, który odróżnia się stylem od wystroju mieszkania, zadbaj aby miejsce w którym stanie było wydzielone od reszty. Możesz na przykład dodać pasujący stylem dywanik lub powiesić na ścianie dekoracje stanowiące spójną całość z wybranym meblem. Tego typu kontrasty są bardzo dobre w niewielkich mieszkaniach, ponieważ pozwalają na stworzenie osobnego miejsca o indywidualnym charakterze.
W sytuacji, kiedy masz możliwość stworzenia jednolitej aranżacji w mieszkaniu, możesz zakupić więcej niż jeden fotel i stworzyć kompozycję wypoczynkową wraz z narożnikiem czy sofą. Tutaj przy wyborze foteli możesz dodatkowo zwrócić uwagę na formę czy dodatkowe funkcję, jak masaż. Wówczas twój fotel stanie się dla ciebie swoistym centrum dowodzenia wszechświatem.
Jakie wykończenie? Plusy i minusy.
Tworzywo, drewno, laminat. Bardzo praktyczne i łatwe w utrzymaniu. Wybierając stołki wykonane z tworzywa pamiętaj, że nie należą one do wygodnych. Warto pomyśleć o zakupie poduszek, aby zwiększyć komfort ich użytkowania w dłuższej perspektywie. Niebywałym atutem jest bogate wzornictwo, które oferują producenci mebli wykonanych z tworzywa, drewna czy płyt laminowanych.
Skóra i materiał imitujący skórę. Praktyczne i wygodne, wymagają specjalnej pielęgnacji. Warto pamiętać przy ich zakupie o nabyciu odpowiednich preparatów do czyszczenia i konserwacji. W trakcie użytkowania pokrycie może zmieniać kolor, warto o to spytać producenta podczas zakupu.
Materiał. Wygodne i wymagające. Materiał jest najpopularniejszym wykończeniem mebli. Daje szerokie możliwości dekoracyjne, jak również możliwość zmiany obicia przez wyspecjalizowanego tapicera.
Czasem wystarczy zmiana kilku dodatków aby twoje mieszkanie nabrało świeżości.
Radości z wymiany stołków w mieszkaniach życzy zespół KUPUJ PIĘKNIEJ™