Skąd biorą się kolory?

Skąd biorą się kolory?
Skąd biorą się kolory? Istnienie kolorów Czy wiecie, że kolory nie istnieją?

To niesamowite, że coś, co sprawia nam tyle radości poprzez dobieranie dodatków do naszego wnętrza lub tworzenie nowych aranżacji nie istnieje… I jest to udowodnione naukowo. 

 

Kolory to światło o konkretnych właściwościach, które dobiega od przedmiotu do naszych oczu, które są następnie odbierane jako bodźce przez nasz mózg i rejestrowane właśnie jako ‘kolory’. Każde światło nadaje na falach, które mają różną długość i częstotliwość. 

 

Kolory to więcej niż podział na ciepłe i zimne. Pomalowanie pokoju na pomarańczowo, aby stworzyć wrażenie ‘ciepła’ w swoim domu, bo to przcież kolor ciepły - jest mylne!  Nawet kolor ciepły może być bardzo niesprzyjający! To wszystko zależy od jego odcienia, tonu czy nasycenia…

 Kupuj Piękniej skąd biorą się kolory ?

Kolory naturalne

 Pomiędzy białym a czarnym jest nieskończenie wiele kolorów i odcieni. Wszystkie te kolory wywodzą się z natury. Rośliny rosną i komponują się w kolorach harmonii. Nawet jeżeli tworzą bardzo odważną kompozycję kolorów. Kiedy piszą, że naukowcy ‘wynaleźli’ nowy kolor… to znaczy, że po prostu odkryli jego istnienie, o którym nie wiezieli. Ponieważ każdy kolor – to kolor natury. 

 Kupuj Piękniej skąd biorą się kolory ?

Kolor nienaturalny

Ale jest jeden… kolor biały. Który został naprawdę wynaleziony przez człowieka. Został sztucznie stworzony – jeżeli pomalujesz swoje ściany w tym kolorze – oszalejesz! I to w tym złym znaczeniu. Nazywa się ‘Briliant white’ (eng. Niesamowity biały) Jest to kolor, który pozbawiony jest całego pigmentu. To znaczy, że odbije prawie całe światło, które je uderza. Może nawet oslepić. Dlatego, nie polecamy malować ścian w tym kolorze. 

 Kupuj Piękniej skąd biorą się kolory ?

Palety kolorów 

Jeżeli chcesz urządzić swój pokój w paru kolorach – wzoruj się naurą! Wszystkie kolory, które wystepuja razem – występują w harmonii i w tej samej palecie kolorów. 

Pięknych kolorowych wrażeń życzy Kupuj Piękniej™

 

Related products
DLACZEGO KUPUJ PIĘKNIEJ
 • PŁATNOŚCI

  Dbamy o Ciebie i Twoje upodobania. Możesz wybrać najbardziej dogodną dla Ciebie formę płatności. Płać kiedy chcesz i jak chcesz.

 • TRANSPORT

  Nie musisz martwic się o transport Twojego wymarzonego mebla. Zajmiemy się tym i dowieziemy Twój zakup pod same drzwi!

 • ZWROT

  Twoje zadowolenie jest dla nas najważniejsze! Jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go zwrócić w ciągu 14 dni!

 • GWARANCJA

  Wszystkie produkty objęte są programem BEZPŁATNEJ 24 miesięcznej gwarancji.

 • BEZPIECZEŃSTWO

  W naszym sklepie jesteś bezpieczny. Przez 24h dbamy o Twoje bezpieczeństwo korzystając z najnowszych bezpiecznych technologii.

Menu

MENU

Create a free account to save loved items.

Sign in