Jakie oświetlenie nad stołem ?

Jakie oświetlenie nad stołem ?
Niezależnie od tego czy jemy przy stole kuchennym, mamy oddzielną jadalnię czy też stół, przy którym zasiadamy do wspólnych posiłków, zawsze powinien być on dobrze oświetlony.

Niezależnie od tego czy jemy przy stole kuchennym, mamy oddzielną jadalnię czy też stół, przy którym zasiadamy do wspólnych posiłków znajduje się w salonie lub w pokoju stołowym, zawsze powinien być on dobrze oświetlony.

DLACZEGO? BO TO ROBI NAM DOBRZE.
Każdy woli smaczne jedzenie, a jego forma jak wiemy, potrafi apetyt zarówno pobudzić jak i definitywnie odebrać. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim wyeksponowaniu wyglądu naszych smakowitych potraw czy też pięknej zastawy, której używamy podczas spożywania wspólnych posiłków. To ważny moment, kiedy mamy okazję zobaczyć wszystkich członków rodziny jednocześnie, a czyż nie milej widzieć się w dobrym świetle? Umieszczając instalację nad stołem tworzymy atmosferę intymności i bliskości. Kreujemy nastrój poprzez optyczne oddzielenie miejsca jadalnego i podkreślenie jego wyjątkowej funkcji w pomieszczeniu.

WYSOKOŚĆ ZAWIESZENIA I MOC ŻARÓWKI
Chcąc naświetlić sytuację na stole, a jednocześnie nie porazić zasiadających przy nim ludzi, źródło światła powinniśmy umieścić ok. 50 cm nad stołem. Ta wysokość sprawdza się najlepiej przy stołach o szerokości do 120 cm. Jeśli blat przekracza tę wielkość to aby wszystko było wystarczająco oświetlone, powinniśmy zwiększyć odległość światła od stołu do ok. 80 cm.

Żarówka powinna mieć moc około 60 -75 wat. Przeliczając tę wartość na lumeny poprzez pomnożenie x 10, moc emitowanego światła powinna wynosić odpowiednio 600 – 750 lumenów. Najlepsza temperatura barwowa to 3000-3500 K – oznacza to białe światło.

OŚWIETLENIE A KSZTAŁT STOŁU
Nad okrągłym i owalnym stołem najlepiej sprawdza się pojedyncze źródło światła. Odpowiednio duża, lampa umieszczona centralnie nad środkiem stołu, będzie w zupełności wystarczająca. Do kwadratowego i prostokątnego blatu najlepiej dobrać kilka mniejszych, identycznych lamp, zamontowanych w jednym rzędzie, wzdłuż linii środka stołu. Niezależnie od kształtu, wybrane źródło światła nie powinno wychodzić poza obręb blatu.

EXTRA 

Praktycznym rozwiązaniem nad stół są lampy z możliwością regulowania wysokości. W przypadku stołów i ław rozkładanych, gdzie możemy zmieniać wielkość powierzchni blatu, ta funkcja sprawdza się doskonale.

Tak zwane ściemniacze z możliwością regulowania natężenia światła, którymi możemy zastąpić tradycyjny włącznik światła, pozwalają nam dostosowywać atmosferę do sytuacji. Przy bardziej uroczystej okazji możemy wzmocnić światło, a przy wieczornym winku, stłumić. Oprócz tego, że tworzą wspaniałą atmosferę, przyczyniają się również do energooszczędności.

Dużo światła nie tylko nad stołem życzy KUPUJ PIĘKNIEJ™

Dlaczego kupuj piękniej
 • PŁATNOŚCI

  Dbamy o Ciebie i Twoje upodobania. Możesz wybrać najbardziej dogodną dla Ciebie formę płatności. Płać kiedy chcesz i jak chcesz.

 • TRANSPORT

  Nie musisz martwic się o transport Twojego wymarzonego ławostołu. Zajmiemy się tym i dowieziemy Twój zakup pod same drzwi!

 • ZWROT

  Twoje zadowolenie jest dla nas najważniejsze! Jeśli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań możesz go zwrócić w ciągu 14 dni!

 • GWARANCJA

  Wszystkie produkty VERIZZO objęte są programem BEZPŁATNEJ 24 miesięcznej gwarancji.

 • BEZPIECZEŃSTWO

  W naszym sklepie jesteś bezpieczny. Przez 24h dbamy o Twoje bezpieczeństwo korzystając z najnowszych bezpiecznych technologii.

Menu

MENU

Create a free account to save loved items.

Sign in